Jedną z ważniejszych kwestii o jaką pytają nasi klienci to kwestie związane z ceną urządzeń. Zapytania o ceny przewijają się w prawie każdej korespondencji mailowej, która do nas trafia. Na większość urządzeń do transportu osób niepełnosprawnych i starszych nie ma cen katalogowych. Oznacza to, że konkretny koszt dostawy i montażu urządzenia możemy podać klientowi dopiero po analizie sytuacji związanej z miejscem montażu. Urządzenia, które oferujemy nie są produktami gotowymi, które zdejmuje się z półki i kładzie na taśmie sklepowej. Nie ma na takie urządzenia cen katalogów. Każde z naszych urządzeń jest „szyte na miarę”. Musimy najpierw przygotować indywidualny projekt, ocenić miejsce montażu (kształt, długość schodów) i dopiero jesteśmy wtedy w stanie podać ostateczny koszt urządzenia. Dlatego też na naszych stronach podajemy widełki cen danego urządzenia.
Najtańsze krzesełka schodowe
Najtańszym urządzeniem jest używane krzesełko schodowe na szynie prostej. Prostoliniowe krzesełko schodowe wraz z roczną gwarancją to koszt około 8 do 9 tysięcy złotych. Jest to kwota netto dla firmy, lub brutto dla klienta indywidualnego. Na takie używane krzesełko dajemy minimum półroczną gwarancję, lub roczną. Jest to urządzenie przez nas sprawdzone i przeserwisowane.
W cenie około 12 tysięcy można kupić krzesełko schodowe nowe prostoliniowe model Homeglide. To urządzenie na szynie prostej, przystosowane do transportu osoby w pozycji siedzącej. Jest ono dedykowane do montażu wewnątrz budynku.
W kwocie około 15 – 16 tysięcy możemy zakupić nowe krzesełko na szynie prostej model Acorn Superglide. Nowe krzesełko schodowe, można zamontować wewnątrz budynku jak na na zewnątrz. Cena końcowa zależy od długości szyny jezdnej, zamontowanego modelu czy też opcji dodatkowych jak składana szyna jezdna.
W kwocie około 25 tysięcy złotych można zakupić używane krzesełko krzywoliniowe poruszające się po szynie krzywej, czyli na tak zwanych schodach zabiegowych lub też platformę schodową poruszającą się po schodach prostych na przykład model Logic. Cena ta zależy oczywiście od sposobu montażu czy do ściany, czy przy słupkach. Czy jest to model wewnętrzny czy też zewnętrzny.
Trochę droższe podnośniki pionowe i krzesełka krzywoliniowe
Podnośnik pionowy Lift Boy to koszt około 35 tysięcy złotych.
Krzesełko schodowe krzywoliniowe nowe to koszt około 35 do 45 tys od jednej do dwóch, trzech kondygnacji. Oczywiście cena końcowa zależy od wymiarów schodów, pozostałych parametrów, długości szyny jezdnej. Końcowa cena przy czterech kondygnacjach to nawet 80 tys złotych.
Platforma schodowa na szynie prostej Ascendor PLG7 to koszt około 50 tysięcy złotych, natomiast platforma Ascendor krzywoliniowa PLK8 to koszt rzędu 70 tysięcy złotych w górę. Jak w poprzednich przypadkach końcowa cena zależy od parametrów technicznych schodów, długości szyny jednej i ilości zakrętów w przypadku platform poruszających się na schodach zabiegowych.
Małe windy domowe
Ostatnią i najdroższą grupę urządzeń stanowią małe windy domowe. W przypadku marki Stiltz mamy do wyboru dwa modele. Model DUO to koszt około 75 tysięcy złotych, a model TRIO to około 85 tysięcy złotych.
Tak wygląda mniej więcej przedział cenowy przy przeglądzie urządzeń dźwigowych do transportu osób niepełnosprawnych i starszych. Urządzenia te są produkowane za granicą. Muszą one także spełniać wiele norm, które obowiązują przy transporcie osób.
Zawsze polecamy aby starać się o dofinansowanie. Możemy także jako firma obniżyć koszty montażu, lub rozłożyć płatność na kilka części. Urządzenie może być także kupione na leasing. Można skorzystać ze środków PFRON, czy z pomocy fundacji. Sposobów na zebranie środków finansowych jest dużo.
Warto też pamiętać ze wydatki na zakup urządzenia dżwigowego nie kończy się na zakupie. Trzeba pamiętać o tym, że urządzenia tego typu muszą być regularnie serwisowane, to urządzenie musi być sprawdzone i bezpieczne.