Czy piętrowe łóżka dla dzieci są bezpieczne?

Piętrowe łóżka dla dzieci to meble, które nie zajmują zbyt wiele wolnego miejsca w pokoju. Doskonale sprawdzają się w przypadku rodzeństwa zamieszkującego jedno pomieszczenie. Jednak wielu rodziców zastanawia się, czy takie łóżka są na pewno bezpieczne.

Dla dzieci w jakim wieku przeznaczone są piętrowe łóżka?

Piętrowe łóżka dla dzieci nie mają określonego limitu wieku, w którym mogą być wykorzystywane. Eksperci zalecają jednak, aby spały na nich maluchy dopiero od około czwartego lub piątego roku życia. Sporo zresztą zależy od wybranego modelu mebla. W przypadku ruchliwych dzieci niska barierka może się okazać niewystarczająca. 

Kiedy warto postawić na piętrowe łóżka dla dzieci? Pod uwagę należy wziąć nie tylko wiek pociech, ale i ich rozwój motoryczny. Niektóre dzieci nie mają jeszcze dobrze rozwiniętej koordynacji motorycznej. Wtedy lepiej nieco poczekać z zakupem łóżka piętrowego. 

Łóżka piętrowe dla dzieci – czym kierować się przy ich wyborze?

Łóżka piętrowe dla dzieci sprawdzają się naprawdę dobrze, ale trzeba postawić na odpowiedni model. Im pociecha jest starsza tym bezpieczniejsze musi być łóżko. Trzeba zadbać o jego wytrzymałość i wygodę. 

Warto stawiać na łóżka metalowe np. https://martimeble.pl/16-lozka-pietrowe-dla-dzieci. Są one bardzo trwałe. Świetnie komponują się z aranżacjami nowoczesnymi. Spore znaczenie ma jednocześnie wybór odpowiedniego materaca. Od niego zależy zdrowy i spokojny sen dziecka. 

Najważniejszą kwestią, o którą trzeba w tym przypadku zadbać, jest bezpieczeństwo malucha. Dlatego tak istotna jest stabilna, wytrzymała konstrukcja łóżka piętrowego. Standardowy stelaż to nie wszystko. Konieczna jest również specjalna barierka. Szczebelki muszą być dość gęste. Wtedy można mieć pewność, że dziecko przez nie nie wypadnie. Od razu warto sprawdzić jakość wykonania drabinek lub schodków.

Co z wysokością łóżka piętrowego dla dzieci? Między górnym materacem a sufitem musi pozostać co najmniej 85 cm wolnej przestrzeni. 

Polecane

Leave a Comment

siedem − 5 =