Liczba samochodów na naszych drogach stale rośnie. To oznacza, że biznesy ukierunkowane na obsługę kierowców mają ogromny potencjał do rozwoju. Wśród nich część nie wymaga nawet dużych nakładów pracy i kosztów początkowych, zapewniając stały dochód pasywny. Do tej grupy zaliczają się myjnie samochodowe. Kiedy otworzenie jednej z nich może okazać się dobrym pomysłem? Na jakie koszty i przychody powinien przygotować się inwestor? Te i inne kwestie omawiamy poniżej.
Myjnia samochodowa – kiedy warto ją otworzyć?
Myjnia bezdotykowa to pomysł na biznes, który może okazać się trafiony w wielu różnych sytuacjach. Z całą pewnością warto rozważyć go, jeśli prowadzimy już inny biznes związany z motoryzacją – np. warsztat, serwis wulkanizacyjny, sklep z częściami i akcesoriami lub stację paliw. W takich przypadkach myjnia nie tylko podniesie atrakcyjność pierwotnego biznesu, ale też przyniesie dodatkowe zyski. Warto inwestować w myjnię bezdotykową również, jeśli mamy dostęp do nieruchomości zlokalizowanych przy ruchliwych drogach lub parkingach.
Myjnia bezdotykowa – biznes idealny?
Jak już wspomnieliśmy, rosnąca liczba samochodów poruszających się po polskich drogach jest jednym z głównych argumentów przemawiających za otworzeniem własnej myjni samochodowej. Na tym jednak nie kończy się lista korzyści dostępnych dla właściciela myjni bezdotykowej. Biznes tego typu cechuje się bowiem stosunkowo niskimi kosztami początkowymi. W najprostszym wariancie otworzenie myjni może kosztować mniej niż 100 tys. złotych. Poza tym inwestor może skorzystać z przystępnych opcji finansowania. Wśród nich najbardziej atrakcyjny okazuje się leasing myjni, który oferuje część dostawców.
Oprócz ułatwionego startu, za otworzeniem myjni samochodowej przemawia również spory potencjał do generowania zysków. W przypadku obiektów samoobsługowych przychody będą niemal pasywne. Do ich prawidłowego funkcjonowania nie są potrzebni pracownicy, co eliminuje konieczność zatrudnienia ich oraz związane z tym koszty. Właściciel myjni nie musi też stale nadzorować jej – w tym czasie może np. zająć się prowadzeniem innego, bardziej wymagającego biznesu.
Jak otworzyć myjnię bezdotykową i na niej zarabiać?
Odpowiedź na pytanie o to, czy myjnia bezdotykowa to dobry biznes nie jest jednoznaczna. Powodzenie całego przedsięwzięcia jest uzależnione od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest z całą pewnością lokalizacja. Im lepiej widoczna będzie dla kierowców, tym większe będą szanse na to, że wielu z nich skorzysta z jej oferty. Spore znaczenie ma też dobór urządzeń. By swoim klientom zapewnić najwyższą jakość mycia, warto nawiązać współpracę ze sprawdzonymi dostawcami – np. redconst.pl.
Właściwie prowadzona myjnia może zapewnić stały, pasywny dochód. Przy stosunkowo niskich kosztach początkowych i dostępnych opcjach finansowania, otwarcie myjni bezdotykowej staje się atrakcyjną opcją, szczególnie dla osób związanych już z branżą motoryzacyjną lub posiadających nieruchomość w dogodnej dla prowadzenia takiego biznesu lokalizacji.