Kolumny aktywne do domu. Które wybrać?

Najlepszy sprzęt audio to ten, który z uwagi na zaawansowane parametry gwarantuje maksimum przyjemności z odsłuchu. Aktywne kolumny głośnikowe wykorzystywane są zarówno jako sprzęt audio przenośny, jak i komponent systemu audio w domu. Są nowoczesną alternatywą dla użytkowników, dla których liczy się mobilność i bezproblemowe podłączenie sprzętu. Możesz szybko połączyć je z telewizorem, komputerem, mikrofonem lub kinem domowym. Sprawdź, jakie kolumny aktywne wybrać i na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Na czym polega praca aktywnych kolumn głośnikowych?

Kolumny aktywne to sprzęt audio oparty na pracy tzw. zwrotnicy aktywnej. W odróżnieniu od kolumn pasywnych nie wymagają podłączenia zewnętrznego wzmacniacza mocy. Dźwięk dostarczany jest bezpośrednio ze źródła do zwrotnicy. Pasma dzielą się, a wzmocniony sygnał skierowany jest do poszczególnych głośników. Wzmacniacz w kolumnach aktywnych to w praktyce końcówka mocy.

Najważniejsze zalety kolumn aktywnych to:

  • redukcja potencjalnych zakłóceń dźwięku, mniejsze opory pracy wzmacniaczy,
  • większa mobilność z uwagi na brak dużej liczby kabli,
  • wbudowane i dostrojone już wzmacniacze do głośników,
  • możliwość bezprzewodowej łączności,
  • więcej miejsca na sprzęt audio, bo nie wymagają zewnętrznego wzmacniacza,
  • łatwiejsze samodzielne składanie zestawu audio,
  • większa swoboda w wyborze głośników, w tym typu all-in-one.

Dobre kolumny aktywne polecane do domu

Warto bliżej przyjrzeć się popularnym i cenionym kolumnom aktywnym dostępnym na rynku. Te modele powinny zadowolić każdego melomana!

  • Acoustic Energy AE1 Active to dwudrożny głośnik podstawkowy, który ma wbudowany zintegrowany wzmacniacz klasy A/B, a także aktywną sieć filtrów. Co czyni go świetnie przystosowanym do domowych warunków? Ten głośnik aktywny ma możliwość regulacji niskich i wysokich tonów, dlatego w prosty sposób Sprzęt Acoustic Energy AE1 Active dobrze współpracuje z playerami sieciowymi oraz tradycyjnymi odtwarzaczami płyt CD.

Twórca marki zdecydował się na ulepszenie transmisji dźwięku poprzez m.in. unikalną technologię stożka, zapewniającą wyjątkową stabilność przy stosunkowo niskiej wadze.

  • Pylon Audio Jasper 25 mkII Active kolumny aktywne to wysokowydajny i energooszczędny sprzęt w klasie D oraz kontynuacja udanego modelu. Głośniki mają wbudowany moduł wzmacniacza o mocy 150 W na każdy przetwornik oraz procesor DSP umożliwiający swobodne dostrajanie kolumny. Wyróżniają się jednymi z najlżejszych układów drgających dostępnych na rynku. Producent skonstruował je tak, aby wyrównać ich centra akustyczne w sekcji średnio-wysokotonowej.
  • KEF LS50 Wireless II to kolumny należące do jednych z najlepszych systemów głośnikowych typu all-in-one. Precyzyjnie wydobywają każdy szczegół brzmienia. Charakteryzuje je dwudrożna konstrukcja bas-refleks. KEF LS50 Wireless II obsługują strumieniowanie plików ze źródeł audio, których maksymalna rozdzielczość wynosi 384 kHz/24 bitów, a także MQA i DSD256. Ten sprzęt zadowoli każdego, komu zależy na szerokim dostępie do różnych aplikacji i serwisów – Spotify, Tidal, Amazon Music, Qobuz, Deezer. KEF Connect ułatwia dostęp do ulubionych podcastów, audiobooków i stacji radiowych. AirPlay 2 i Google Chromecast połączą urządzenia Apple z system Android czy Roon.

Oferta aktywnych komun głośnikowych na rynku jest szeroka. Jeśli szukasz rozwiązań z wyższej półki, to skontaktuj się ze sklepem z najlepszym sprzętem audio!

 

Polecane

Leave a Comment

6 + 16 =