Peelingi do ciała – kiedy warto je stosować

Złuszczanie martwego naskórka to bardzo ważny etap pielęgnacji, umożliwiający dotarcie składnikom aktywnym w głębsze warstwy skóry i lepsze działanie. To jednak niejedyna zaleta stosowania peelingów do ciała. Ich wpływ na skórę jest nieoceniony!

Jak działają peelingi do ciała?

Usuwanie martwego naskórka z powierzchni skóry to sposób na jej skuteczną pielęgnację i poprawę kondycji. Martwy naskórek jest barierą, która utrudnia składnikom aktywnym wniknięcie w głąb skóry i ich skuteczniejsze działanie. Peelingi do ciała ścierają tę warstwę, uwalniając skórę i zapewniając jej lepsze warunki do regeneracji. Zdecydowana większość peelingów do ciała to kosmetyki działające mechanicznie. Są one oparte na ścierniwie, które w wyniku pocierania skóry, usuwa martwy naskórek, odblokowując skórę. Ścierniwem może być cukier czy kawa, które chętnie wykorzystywane są w kosmetykach. Kryształki cukru są wystarczająco ostre, by skutecznie usuwać naskórek, a jednocześnie dość delikatne, by nie powodować podrażnień.

Czy Twoja skóra potrzebuje złuszczenia?

Po czym poznać, że skóra potrzebuje działania złuszczającego? Jeśli jest sucha, zmęczona, podatna na powstawanie wiotkości, traci jędrność, jej koloryt jest nierównomierny – czas na złuszczenie. Często nawet przy regularnym stosowaniu balsamów czy maseł, skóra nie regeneruje się odpowiednio. Możesz poczuć frustrację, codziennie stosując balsam i ciągle borykać się z suchą skórą. Przyczyną może być właśnie powierzchowne działanie balsamu, ze względu na barierę, jaką stanowi martwy naskórek. Jeśli więc zmagasz się z problemem suchości, utraty jędrności i elastyczności skóry, pomimo stosowania pielęgnacji, powinnaś uzupełnić swoje rytuały dbałości o skórę właśnie o peelingi. Kosmetyki te warto zresztą stosować zawsze, bez względu na kondycję skóry.

Składniki aktywne w peelingach do ciała

Najlepsze peelingi do ciała mają działanie multifunkcyjne. Oznacza to, że nie tylko usuwają martwy naskórek, ale jednocześnie dostarczają skórze nawilżenia, odżywienia i chronią przed przesuszeniem. Tak właśnie działają peelingi Perfecta (https://perfecta-kosmetyki.pl/pol_m_Cialo_Peelingi-do-ciala-1087.html), w których składzie znajdziesz substancje naturalne, jak oleje roślinne, które odżywiają skórę, jednocześnie zapewniając jej ochronę poprzez wsparcie działania warstwy hydrolipidowej. Są tu też ekstrakty roślinne, zapewniające nawilżenie, ale działające również kojąco, wzmacniająco i łagodząco na skórę. W składach peelingów znajdziesz też takie substancje, jak naturalna kofeina, która energetyzuje skórę, przyspieszając przeprowadzanie procesów metabolicznych, wspierając w ten sposób walkę z cellulitem.

Po czym poznać, że czas na peeling?

Jeśli Twoja skóra jest zmęczona, przesuszona i pozbawiona elastyczności, zacznij stosować peelingi regularnie i na stałe włącz je do pielęgnacji. Jak często robić peeling całego ciała? Optymalnie warto przeprowadzać go 1-2 w tygodniu, by nie tylko usunąć martwy naskórek, ale zachować stale dobrą kondycję skóry i nie dopuszczać do jej blokowania.

Peelingi to must-have w każdej pielęgnacji. Już po pierwszym użyciu zauważysz efekty działania tych kosmetyków.

Polecane

Leave a Comment

trzy × 3 =