Pierścionek zaręczynowy – jaki kamień jest najlepszym wyborem?

Panuje powszechne przekonanie, że pierścionek zaręczynowy powinien być ozdobiony diamentem. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Równie dobrze zdecydować się można na rubin, szafir czy szmaragd. Możliwości jest całkiem sporo. Na jaki pierścionek zaręczynowy warto zatem postawić? Dobrze przyjrzeć się nieco bliżej poszczególnym kamieniom szlachetnym.

Jaki kamień powinien zdobić pierścionek zaręczynowy?

Nie da się ukryć, że to właśnie kamień jest najważniejszym elementem każdego pierścionka zaręczynowego. Wykorzystywane są w tym przypadku nie tylko kamienie szlachetne, ale i półszlachetne. Te pierwsze są znacznie rzadsze i droższe, ale za to trwalsze. Mowa tutaj np. o diamentach, szafirach, szmaragdach czy rubinach. Pierścionki z tymi kamieniami znaleźć można m.in. w ofercie http://jubilerhobgarski.pl. Kamienie półszlachetne są mniej trwałe, ale i one cieszą się na rynku dość dużą popularnością. 

Zaręczynowe pierścionki z diamentem – klasyka w czystej postaci

Wielu osobom pierścionki zaręczynowe kojarzą się przede wszystkim z diamentami. Te kamienie szlachetne symbolizują trwałość i miłość. Są zresztą najtwardszymi minerałami na świecie. Najbardziej cenione w jubilerstwie są diamenty ze szlifem brylantowym zwane powszechnie brylantami. 

Pierścionki z diamentem są idealnym wyborem dla kobiet ceniących sobie klasykę. To biżuteria, która nigdy nie wyjdzie z mody.

Jakie zalety mają pierścionki zaręczynowe z szafirem?

Kolejną propozycją są pierścionki zaręczynowe z szafirem. To kamienie szlachetne o pięknej, niebieskiej barwie. Cenione były już w starożytnym Egipcie, gdzie stanowiły symbol prawdy. Dzisiaj są uznawane za kamienie nieśmiertelności. 

Tego typu biżuteria sprawdzi się na pewno w przypadku kobiet nietuzinkowych, które są ciekawe świata, odważne i otwarte na nowe rzeczy.

A może pierścionek zaręczynowy z rubinem?

Bardzo efektownymi wizualnie kamieniami szlachetnymi są również rubiny. Z uwagi na swoją czerwoną barwę kojarzą się od razu z miłością i namiętnością. Utożsamiane bywają z żywiołem ognia. Są to kamienie, które dodają energii do działania i przywracają chęć do życia. 

Zaręczynowy pierścionek z rubinem podarować można kobiecie, która lubi wyróżniać się z tłumu i jest bardzo pewna siebie. To w tym przypadku prawdziwy strzał w dziesiątkę. 

Zaręczynowe pierścionki ze szmaragdami – dla kogo?

Kamienie szlachetne mają różne barwy – rubiny są czerwone, a szafiry niebieskie. Nie można jednak zapominać także o zielonych szmaragdach. Pierścionki zaręczynowe z takimi oczkami zdecydowanie zwracają na siebie uwagę. 

Kolor zielony nazywany jest kolorem nadziei. Kojarzy się ze spokojem i harmonią. Podczas zaręczyn sprawdza się więc doskonale. 

Oczywiście to tylko kilka przykładowych propozycji. W praktyce pierścionki zaręczynowe mogą być ozdobione różnymi kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi. Biżuteria ma podobać się przede wszystkim wybrance serca. Cena zdecydowanie nie jest w tym przypadku najważniejsza.

Polecane

Leave a Comment

sześć − cztery =