Pikowany narożnik – w jakich wnętrzach sprawdzi się najlepiej?

Podczas wyboru idealnej kanapy do swojego salonu, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej funkcje, ale również wygląd. Dlaczego to takie ważne? W przypadku mebli takich jak pikowane narożniki czy krzesło z podłokietnikiem ich konstrukcja i wygląd mają duży wpływ na użytkowanie. Na czym to polega? Przeczytaj i przekonaj się oraz zobacz, w jakich wnętrzach będą one wyglądały rewelacyjnie!

Do jakiego stylu pasuje pikowany narożnik?

Dużym zainteresowaniem wśród nabywców cieszą się obecnie meble wypoczynkowe typu chesterfield. Charakteryzują się one wysokimi podłokietnikami, zwykle niemal na tej samej wysokości co oparcia, mocnym pikowaniem oraz elegancką, choć prostą formą. Pikowany narożnik tego typu najlepiej sprawdza się we wnętrzach klasycznych, bazujących właśnie na designie angielskiego klubu dla gentlemanów, ale w bardziej modernistycznym wydaniu. Idealnie prezentuje się również w pomieszczeniach glamour, w których warto postawić także na bogato zdobione krzesło z podłokietnikiem.

Meble pikowane – do wnętrz reprezentacyjnych

Pamiętajmy, że niektóre meble wybiera się przede wszystkim po to, by pięknie wyglądały! Na przykład pikowany narożnik o twardym wypełnieniu, z ciekawie zdobionymi podłokietnikami i oparciami. To produkt, który stworzono, by wspaniale się prezentował w salonie, nadawał mu klasy i pozwalał na wygodny wypoczynek w pozycji siedzącej. Do mieszkań, które mają spełniać jednocześnie funkcję salonu i sypialni dla gospodarzy lepszym wyborem będą modele rozkładane, o gładkiej powierzchni.

Krzesła z podłokietnikiem – idealne do salonu i jadalni

Wybierając meble wypoczynkowe do swojego salonu z jadalnią, warto pomyśleć także o tym, by dopełnić charakter tego pomieszczenia. W tym celu najlepiej skorzystać z gotowych propozycji – pikowany narożnik typu chesterfield idealnie będzie współgrał z tapicerowanymi krzesłami z podłokietnikiem. Można wybrać modele w kolorze odróżniającym się od kanapy, ale z tego samego materiału i w podobnym stylu – na przykład z nogami w takiej barwie wykonanymi z drewna. Dzięki temu zabiegowi stylistycznemu uda się umownie wyodrębnić stół od reszty pomieszczenia.

Tapicerowane meble – dlaczego są takie ważne we wnętrzach?

Na co dzień każdy z nas chciałby zasiadać w salonie, który jest przytulny, i w którym można naprawdę wypocząć. Tym samym warto wybierać meble tapicerowane, takie jak krzesła czy narożniki z pikowanymi zdobieniami. Wspaniale ocieplają one pomieszczenia i nadają im konkretnego charakteru – na przykład bardziej eleganckiego czy modernistycznego.

Jak dopasować kanapę do wnętrza?

Aby prawidłowo dopasować swoje meble wypoczynkowe do wnętrz, warto kierować się zasadą podobieństw i kontrastów. Podobieństwa stylistyczne pozwalają urządzić cały salon w spójnej koncepcji. Natomiast kontrast kolorystyczny lub wzorniczy sprawia, że pikowany narożnik nieco różni się od krzeseł z podłokietnikiem ustawionych w części jadalnej. Wybierz kanapę w stylu glamour lub chesterfield i przekonaj się, jak wiele klasycznych i nowoczesnych dodatków do niej pasuje!

Polecane

Leave a Comment

dziesięć + 3 =