Płytki do salonu – 5 najczęstszych pytań i odpowiedzi

Wybierając kafle do swojego domu, powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, ale również funkcjonalność. Duża różnorodność powoduje, że warto znać podstawowe zasady doboru glazury, aby trafnie wybrać konkretny model. Sprawdź odpowiedzi na najbardziej popularne pytania i przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się na płytki do salonu!

Glazura – jaki styl wybrać?

Ogromny wybór różnych wzorów, rozmiarów, faktur i kolorów umożliwi Ci stworzenie takiego klimatu, jaki sobie wymarzyłeś. Wzory imitujące drewno dodadzą ciepła, z kolei błyszczące kafle będą prezentować się elegancko. Do modnych ostatnio aranżacji w stylu loftowym sprawdzi się glazura o fakturze betonu, różnych odcieniach szarości. Wnętrza glamour świetnie uzupełnią płytki do salonu Paradyż stylizowane na wygląd naturalnego kamienia – marmurowa podłoga od lat jest synonimem luksusu.

Kiedy warto wybrać kafelki o wyglądzie drewna?

Jeśli jesteś miłośnikiem klasycznych, przytulnych wnętrz, możesz zdecydować się na płytki do salonu Paradyż My Way o fakturach i wzorach imitującymi drewno. Ogromnym plusem w przypadku podłogi o drewnianym wyglądzie jest również jej uniwersalny charakter – będzie pasować do wnętrz w różnym stylu, dzięki czemu możesz odmienić pomieszczenie, dobierając inne elementy. Płytki do salonu Paradyż to również funkcjonalne rozwiązanie, jeśli masz ogrzewanie podłogowe.

Na jaki rozmiar kafli się zdecydować?

Przede wszystkim powinieneś dopasować wielkość tych artykułów do powierzchni pomieszczenia. Duże płytki mogą optycznie powiększyć przestrzeń, ale nie będą wyglądać dobrze w niewielkim pokoju, zwłaszcza jeśli jest w nim dużo mebli. W pokoju o mniejszych wymiarach lepiej będą się prezentować mniejsze kafelki. Płytki do salonu paradyż My Way dostępne są w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu wybierzesz takie, które najlepiej będą pasować do Twojego wnętrza.

Jakie modele są najłatwiejsze w utrzymaniu w czystości?

Kafelki to bardzo trwała podłoga, która jest odporna na plamy i uszkodzenia. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta domowe, warto wybrać modele pokryte specjalną powłoką. Glazura jest łatwa w utrzymaniu w czystości, ponieważ można ją myć na mokro. Zdecydowanie najbardziej widać zanieczyszczenia na gładkiej, błyszczącej podłodze w jasnych kolorach. Z kolei wzory i różnorodne faktury sprawiają, że zabrudzenia nie są mocno widoczne.

Jak układać glazurę?

Możesz zdecydować się na różne metody układania, takie jak jodełka, szachownica czy standardowy układ z prostokątnych kafli. Płytki do salonu Paradyż My Way, które w sklepie dekordia.pl dostępne są w różnych kształtach, dzięki czemu dopasujesz je do sposobu, w jaki zamierzasz wykonać podłoże. Ciekawym pomysłem, zwłaszcza w przypadku nowoczesnych wnętrz, jest taka sama podłoga na całej powierzchni domu, która pozwala stworzyć wrażenie większej przestrzeni i wygląda doskonale w otwartych pomieszczeniach.

Glazura praktyczny materiał na podłogę, który sprawdzi się do pomieszczeń w całym domu. Kafle nie tylko sprawią, że Twój salon będzie stylowy, ale również będą wygodne w użytkowaniu i trwałe.

Polecane

Leave a Comment

osiemnaście + dziewięć =