Jak pielęgnować kolorowe tatuaże?

Decydując się na wykonanie tatuażu, inwestujesz w ozdobę ciała, która zostanie z Tobą na całe życie. Musisz więc mieć świadomość tego, że o ile grafiki w odcieniach czerni i szarości są dość trwałe, tak kolorowe z biegiem czasu mogą płowieć. Na szczęście poprzez odpowiednią pielęgnację skóry, możesz zachować ich estetyczny wygląd na dłużej. Zostań z nami, jeśli jesteś ciekaw, jakie zabiegi należy wykonywać – poznaj kilka praktycznych wskazówek!

Pielęgnowanie kolorowych tatuaży – 4 zasady

Jeśli obawiasz się, że posiadanie barwnej grafiki na ciele będzie uciążliwe, to jesteś w błędzie, z którego za chwilę Cię wyprowadzimy. Kolorowe tatuaże są piękne, a ich pielęgnacja polega jedynie na stosowaniu się do kilku podstawowych i nieutrudniających codziennego życia zasad. Najważniejsze z nich to:

  • nawilżanie oraz masowanie skóry,
  • unikanie nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne,
  • stosowanie łagodnej chemii,
  • unikanie długi kąpieli w gorącej wodzie.

Zasad 1: Nawilżaj skórę i regularnie ją masuj

Jedną z najważniejszych zasad w zakresie pielęgnacji tatuażu – zarówno kolorowego, jak i czarno-białego – jest regularne nawilżanie ciała w miejscu, gdzie rysunek się znajduje. W tym celu stosuj krem o delikatnej formule, wolnej od silikonów i parabenów. Dodatkowo możesz używać naturalnych olejków, np. kokosowych, aloesowych lub innych zawierających witaminę E. Aplikując te kosmetyki, przy okazji masuj skórę, dzięki czemu utrzymasz jej elastyczność i dodatkowo zachowasz intensywność kolorów tatuażu.

Zasada 2: Unikaj nadmiernej ekspozycji tatuażu na promienie słoneczne

Promienie słoneczne mogą przyspieszać procesy blaknięcia kolorów tatuażu i tym samym pogarszać jego wygląd. Z tego powodu pamiętaj o zabezpieczeniu grafiki na skórze przed słońcem, szczególnie w czasie letnich dni. Jeśli zakrywanie rysunku na ciele jest niemożliwe, koniecznie stosuj dobrej jakości kremy z filtrem mającym wysoki wskaźnik ochrony przed promieniowaniem UV.

Zasada 3: Unikaj długich kąpieli w gorącej wodzie

Gorąca woda bardzo szybko wysusza skórę, co z kolei może prowadzić do stopniowego blaknięcia kolorów tatuażu. Z tego powodu niewskazane jest robienie w niej długich kąpieli. Jednocześnie zawsze po wykąpaniu się bardzo dokładnie osusz fragment ciała, na którym znajduje się kolorowa grafika. Używaj do tego miękkiego ręcznika i unikaj nadmiernego pocierania skóry.

Zasada 4: Zaprzestań używania ostrej chemii

Mając kolorowy tatuaż, warto również zrezygnować z używania agresywnej chemii czyszczącej – np. do prania czy dezynfekcji łazienki. Wybielacze, produkty zawierające amoniak bądź przygotowane na bazie różnych kwasów mogą zarówno uszkadzać skórę, jak i znajdującą się na niej grafikę.

Jakość kolorowego tatuażu także na wpływ na jego trwałość

Stosowanie się do powyższych zasad to podstawa, ale pamiętaj, że na żywotność takiej kolorowej grafiki ma wpływ również jej jakość. Korzystaj więc z usług doświadczonych specjalistów, którzy wykonując tatuaże dla par, mężczyzn i kobiet używają profesjonalnych narzędzi oraz sprawdzonych barwników. Dodatkowo dobre studia, takie jak np. Azazel z Warszawy, gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa zabiegu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecane

Leave a Comment

20 − 3 =