Jakie kosmetyki do czyszczenia kół samochodowych to najlepszy wybór?

Większość osób dbanie o auto utożsamia ze sprzątaniem jego wnętrza i myciem karoserii. Jednak na tym wcale nie koniec. Nie można również zapominać o czyszczeniu kół – felg i opon samochodowych. W zasadzie to właśnie ta część pojazdu jest najbardziej narażona na zanieczyszczenie czy uszkodzenie. Można na szczęście temu zapobiec, inwestując w odpowiednie środki czyszczące do kół. Na które z nich warto postawić?

Kosmetyki do kół samochodowych – co oferuje rynek?

Na rynku nie brakuje różnego rodzaju kosmetyków do felg i opon samochodowych. Znaleźć je można m.in. w ofercie sklepu internetowego https://automotivecare.pl. Jednak nie wszystkie preparaty są warte uwagi. Tylko wysokiej jakości detergenty bez problemu usuwają najbardziej uporczywe zabrudzenia np. osady ze smoły czy zaschnięte błoto. 

Kompleksowa pielęgnacja felg i opon nie oznacza tylko ich czyszczenia. Dodatkowo wymagają one dobrego zabezpieczenia np. przed promieniowaniem ultrafioletowym czy wysoką lub niską temperaturą otoczenia. Dlatego na starcie warto nieco bliżej zapoznać się z tym, co oferuje rynek kosmetyków samochodowych. 

Przegląd najpopularniejszych kosmetyków do kół samochodowych

Niektórych z pewnością zaskoczy fakt, że kosmetyki do kół samochodowych to naprawdę szeroka kategoria produktów. Co zatem można w niej znaleźć?

  1. Deironizery – to popularne preparaty służące do czyszczenia felg. Zwane są niekiedy krwawiącą felgą, bo zmieniają jej kolor na czerwony. Później skutecznie usuwają wżarte cząsteczki zanieczyszczeń np. opiłki pochodzące z tarcz i klocków hamulcowych. 
  2. Cleanery – produkty, które przeznaczone są do czyszczenia felg. Do wyboru są w tym przypadku preparaty o różnej sile działania. Do regularnego stosowania dedykowane są raczej delikatne środki czyszczące, które dobrze radzą sobie ze standardowymi zabrudzeniami. 
  3. Pasty polerskie do metalu – kolejne produkty przeznaczone do felg, które od czasu do czasu wymagają także polerowania. Jest to wbrew pozorom bardzo proste do wykonania i wcale nie zajmuje zbyt wiele czasu. Felgi wystarczy przetrzeć odpowiednią pastą polerską i gotowe. 
  4. Dressingi do opon – specjalne preparaty do nabłyszczania opon, które nadają im czarny, głęboki kolor. Są to mieszanki różnego rodzaju polimerów czy olejków, które przy okazji chronią ogumienie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. 

Oczywiście same kosmetyki do kół to za mało. Od razu warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria przeznaczone do ich czyszczenia i konserwowania. Przykładem są długie szczotki, które pozwalają na usuwanie zabrudzeń z felg, opon i kołpaków. 

Każdy kierowca powinien kompleksowo dbać o swój samochód. Samo mycie karoserii i odkurzanie jego wnętrza to jednak zdecydowanie za mało. Tymczasem wiele osób zapomina o tym, jak istotne jest czyszczenie i konserwowanie kół samochodowych. Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne i czasochłonne. Kluczem do sukcesu jest zakup preparatów przeznaczonych specjalnie do tego celu. 

Polecane

Leave a Comment

pięć × dwa =