Nowe materace sprężynowe – czym różnią się od starych typów materacy?

Rozwój technologii przekłada się na wiele aspektów naszego codziennego życia. Dotyczy to także snu, który jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia i prawidłowej regeneracji organizmu. Producenci materacy od lat poszukują złotego środka pomiędzy wygodą a trwałością i funkcjonalnością. Owocem ich prac są wprowadzane na rynek innowacje. Wśród nowoczesnych rozwiązań znajdują się m.in. materace sprężynowe kieszeniowe. To nowe modele o poprawionych właściwościach. Sprawdź, czym różnią się od starych typów materacy!

Materace sprężynowe kieszeniowe – charakterystyka

Nowością w materacach sprężynowych kieszeniowych jest ich konstrukcja. W modelach tych zastosowano tzw. kieszenie flizelinowe. To osobne przestrzenie, w których umieszcza się sprężyny. Kieszenie są ze sobą sklejone, tworząc zwartą i stabilną konstrukcję. Atutem takiej budowy materaca jest to, że znajdujące się w nim sprężyny działają niezależnie od siebie. Dzięki temu jego powierzchnia jeszcze lepiej dopasowuje się do ciała użytkownika i zapewnia mu optymalne podparcie. Pod tym względem nowe modele znacznie przewyższają parametrami materace z połączonymi ze sobą sprężynami.

Dodatkowym atutem materacy sprężynowych jest to, że kieszenie flizelinowe zapobiegają tzw. wypadaniu sprężyn. Wydłuża to żywotność produktu i sprawia, że użytkownik może dłużej cieszyć się komfortowym i bezpiecznym snem. Nowoczesne materace sprężynowe kieszeniowe oferowane są przez czołowych producentów w Europie. W Polsce znajdziesz je m.in. w ofercie firmy Sambella. Dobrej jakości modele posiadają dodatkową warstwę ochronną na sprężynach, co zapobiega ich zużyciu. Warstwa ta może być wykonana z różnych materiałów, w tym m.in.: trawy morskiej, filcu lub włókna kokosowego. Przy wyborze materaca sprężynowego kieszeniowego pod uwagę należy wziąć kilka parametrów, w tym m.in. liczbę kieszeni i sprężyn. Im ich więcej, tym lepsza sprężystość produktu.

Czym modele te różnią się od starych typów?

Różnic pomiędzy nowymi a starymi modelami materacy sprężynowych jest wiele. Na podstawową z nich wskazano we wcześniejszej części artykułu. Mowa tu o innej budowie materaca, czyli oddzieleniu sprężyn i umieszczeniu ich w dedykowanych kieszeniach. Zastosowanie warstwy ochronnej na tym elemencie pozwala nie tylko na zwiększenie sprężystości produktu, ale również na wydłużenie jego żywotności. Choć nowe modele są droższe w zakupie, to jednak w perspektywie dłuższego użytkowania ich zakup się opłaca.

Nowoczesny materac sprężynowy kieszeniowy gwarantuje lepsze podparcie na ciała człowieka. Pozwala na utrzymanie kręgosłupa w odpowiedniej pozycji, a po wstaniu szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu. Dzięki temu poprawiają się: jakość, komfort i bezpieczeństwo snu. Pod względem zdrowia modele sprężynowe kieszeniowe są zdecydowanie lepszym wyborem. Dodatkowym atutem nowoczesnej budowy materaca jest to, że zredukowano w nim hałas generowany podczas użytkowania.

Wybór materaca ma znaczenie dla Twojego zdrowia

Odpowiedni dobór typu i parametrów materaca jest bardzo ważny. Wpływa na jakość snu i bezpieczeństwo użytkownika. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować swoje potrzeby ze specjalistą branżowym. Na materacach nie ma co oszczędzać. Dobrej jakości produkt to gwarancja spokoju na lata. W ostatnich latach materac sprężynowy kieszeniowy cieszy się dużym powodzeniem wśród wymagających klientów. Warto sprawdzić jego potencjał!

Polecane

Leave a Comment

pięć × trzy =