W jaki sposób frezarka ułatwi Ci wykonanie manicure i pedicure?

Frezarka do paznokci to urządzenie, które usprawnia zabiegi związane ze stylizacją paznokci. Manicure i pedicure będą o wiele łatwiejsze, jeśli wspomożesz się frezarką, a praca z paznokciami przebiegnie o wiele szybciej. Jakie czynności wykonasz dzięki frezarce? Do czego służy to urządzenie i gdzie można je kupić?

Odpowiadamy na te pytania – przeczytaj i dowiedz się, jak frezarka ułatwi Ci życie!

Frezarka do paznokci – jak działa i co można dzięki niej zrobić?

Dzięki frezarce Twoje zabiegi stylizacji paznokci staną się o wiele łatwiejsze. To urządzenie z wymiennymi końcówkami – frezami – służące do ułatwiania zabiegów na paznokcie. Dzięki frezarce i wymiennym frezom możesz na przykład:

 • modelować kształt paznokci;
 • usuwać zrogowaciały naskórek lub odciski;
 • opracowywać skórki paznokci rąk i stóp przed zabiegami;
 • polerować płytkę paznokcia;
 • skracać paznokcie naturalne oraz sztuczne;
 • usuwać masę hybrydową i żelową z paznokci.

Sama frezarka do paznokci to jeszcze nie wszystko. Przyda Ci się komplet wymiennych frezów, które różnią się między sobą. Mają inny kształt, kolor i ziarnistość i po tym możesz poznać, które z nich są najmocniejsze, a które delikatne. Co oznaczają barwy? 

 • żółte – najdrobniejsze, delikatne, służą do matowienia płytki paznokcia;
 • czerwone – drobne, idealne do opracowania mas żelowych i akrylowych;
 • niebieskie – średnie, dobre do opracowywania skórek, idealne dla początkującej stylistki;
 • zielone – grube, do usuwania poprzedniej stylizacji i opracowywania zrogowaciałej skóry;
 • czarne – bardzo grube, do usuwania mas żelowych i akrylowych;
 • różowe – najgrubsze do opracowywania mas żelowych i akrylowych i usuwania tipsów.

Frezy dzielą się pod względem materiału wykonania (diamentowe, karbidowe, ceramiczne) oraz kształtu (kulka, szpic, stożek, walec, walec zaokrąglony). Każdy z nich służy do innej czynności podczas opracowywania paznokci rąk i stóp. Przed użyciem frezów do frezarki należy bardzo dokładnie poznać ich specyfikę, ponieważ nieodpowiednio używane urządzenie może raczej zaszkodzić niż pomóc w pracy. 

Pamiętaj, żeby nie dociskać mocno frezu do paznokcia, ani nie pracować nim zbyt długo w jednym miejscu. Poza frezami, warto zaopatrzyć się w nakładki i kapturki ścierne, montowane na trzpieniach – idealne podczas wykonywania zabiegów pedicure.

Frezarka do paznokci – co brać pod uwagę przy wyborze?

Frezarka do paznokci to bardzo przydatne urządzenie, dlatego warto wybrać idealny model do swoich potrzeb. W ofercie NEONAIL znajdują się różne modele frezarek. Frezarki z NEONAIL są różnej wielkości – dla mobilnej stylistki wystarczy nieduży model, na tyle lekki, żeby łatwo było go ze sobą zabierać. Możesz wybrać frezarkę z pochłaniaczem pyłu, powstającego podczas zabiegów lub model z dołączonym do niego zestawem frezów, które przydadzą Ci się w pracy. 

Warto zwracać uwagę na moc urządzenia. Na potrzeby domowe, wystarczy jeśli frezarka do paznokci ma moc 20W, jednak zaopatrując profesjonalny salon, wybierzemy model o mocy 40-45W. Zwracaj uwagę na wagę i poręczność urządzenia. Nie bez znaczenia jest też oczywiście design – na szczęście NEONAIL dba o wszystkie szczegóły, oferując modele o pasującym do współczesnych wnętrz. 

Polecane

Leave a Comment

5 × 2 =