Szklanki i kieliszki w gastronomii

Szkło gastronomiczne to z pewnością jeden z najważniejszych elementów zastawy stołowej dla każdej osoby otwierającej restaurację, jadłodajnię czy jakikolwiek lokal gastronomiczny.  Szklanki i kieliszki pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną, dodając elegancji i smaku. Wybór najwłaściwszych elementów ma duże znaczenie nie tylko dla jakości podawanych napojów, ale także dla wizerunku lokalu gastronomicznego. Estetycznie zaprojektowane i skomponowane wizualnie ze sobą naczynia mogą skutecznie przyciągnąć uwagę klienta oraz podkreślić profesjonalizm danego miejsca.

Bardzo eleganckie i różnorodne kształty oferuje marka LAV. Ten turecki producent proponuje wiele linii szklanek o  bardzo ciekawych kształtach i wzorach w świetnej cenie. Nie są to kolekcje liczne, ale jest ich wiele. Szklanki LAV to grupa produktów dynamicznie podbijająca nasz polski rynek. Znajdą tam Państwo szklanki żłobione, tłoczone, niskie, wysokie, do piwa, wody, wina, drinków i long drinków oraz pucharki deserów, kubki do kawy szklane, dzbanki i liczne kolekcje kieliszków. Ta marka produkuje szkło metodą wytłaczania. Jest to wysokoprzeźroczyste i trwałe szkło o wzmocnionych krawędziach. Szklanki LAV są doskonałe do barów, restauracji, hoteli i dla użytkowników domowych.

Rodzaje szklanek – produkty na niemal każdą okazję

W gastronomii istnieje wiele różnych rodzajów szklanek i szkieł, które są dostosowane do konkretnych napojów lub potraw. Na przykład, do serwowania wina używamy specjalnych kieliszków o odpowiedniej pojemności — innych do wina czerwonego a innych do białego, które pomagają uwydatnić smak i aromat trunku. Natomiast szklanki do serwowania soków czy drinków często mają bardziej uniwersalny design, pozwalający na wygodne spożywanie różnorodnych płynów.

Warto również wspomnieć o innowacyjnych trendach w dziedzinie szkła gastronomicznego. Coraz częściej możemy spotkać się z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi takimi jak np. szklanki termiczne, dwuścienne,  utrzymujące temperaturę gorących napojów przez dłuższy czas. Są to z pewnością najlepsze produkty do serwowania kawy i herbaty. Takie szklanki najczęściej są oferowane w kompletach. Innym ciekawym rozwiązaniem są antypoślizgowe powierzchnie na spodkach szklanek, które zabezpieczają przed przypadkowym przewróceniem się naczynia. Szklanki do kawy i herbaty w komplecie 6 szt są o tej porze niezłym pomysłem na prezent! Kubki szklane z uchem są używane przez miłośników kawy z mlekiem, kawy cappuccino czy herbaty, tzw. bawarki.

Mamy na rynku też sporo ciekawych propozycji szklanek na nóżkach pełniących funkcję pokali do wody, piwa czy jako pucharki deserowe.

Ciekawe jest to, że do najczęściej wybieranych szklanek należą szklanki do whisky. Ich pojemności zwykle nie przekraczają 400 ml, choć zdarzają się i większe. Ich zastosowanie to oczywiście też desery, drinki i herbata mrożona.

Szkło stołowe na sztuki i w kompletach

Możliwość zakupu szkła na sztuki umożliwia uzupełnianie wytłuczonych pojedynczych elementów i dokompletowanie ulubionej zastawy na nowo. Pozwala też na poszerzanie garnituru naczyń i zwiększanie zasobów. Jest to z pewnością dobra propozycja dla gastronomii, gdzie naczyń ubywa i trzeba korzystać z oferty, która takie dosztukowanie umożliwia. Z pewnością taką możliwość znajdziemy u dostawcy szkła i sprzętu gastronomicznego, w sklepie atom-market.pl.

Utrzymanie szkła w czystości

Praktyczną i obecnie kluczową sprawą przy wyborze szkła jest łatwość mycia tych delikatnych produktów. Większość szklanek i kieliszków może być myta w zmywarkach gastronomicznych oraz używana w kuchenkach mikrofalowych. Polerowanie szklanek i kieliszków także musi być możliwe. Idealnie czyste i przeźroczyste szkło to zawsze wspaniała wizytówka lokalu oraz milsze doznania samych konsumentów.

Polecane

Leave a Comment

dziewięć + 11 =